Masaż

Z naszych obserwacji wynika, że masaż jest chyba najbardziej lubianą formą terapii. Jest to nie tylko bardzo skuteczny, ale również bardzo przyjemny sposób na rozluźnienie zbyt napiętych mięśni. Dzięki odpowiednio zastosowanym technikom może nie tylko poprawić stan Twojego ciała, ale również pozwoli Ci zapomnieć o codziennych problemach. Ponadto ma on właściwości modelujące sylwetkę, dzięki czemu ciało wygląda na smuklejsze, a skóra na lepiej odżywioną. Masaż Poprawia ukrwienie tkanek miękkich, zmniejsza napięcie związane z natłokiem pracy i obowiązków, pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz ma wiele innych prozdrowotnych właściwości. .

Możemy dla Ciebie wykonać:

Masaż sportowy Intensywna metoda terapii, mająca na celu przygotowanie organizmu do dużego wysiłku fizycznego, a do tego pomaga w zmniejszaniu zmęczenia po aktywności, podtrzymaniu odpowiedniej aktywności w trakcie treningów, a także skróceniu czasu, jaki potrzebny jest na regenerację organizmu. Polecamy skorzystanie z niego wszystkim osobom uprawiającym sport (bieganie, trening siłowy, gry zespołowe, kolarstwo itd.), które chcą poprawić swoje osiągi, a przy tym ochronić się przed kontuzjami i urazami.

Masaż klasyczny
Masaż tradycyjny, który ma właściwości lecznicze. Dzięki specjalnym ruchom, chwytom oraz technikom stosowanym przez specjalistę, możliwe jest wyeliminowanie zaburzeń narządu ruchu i bólów mięśniowych, zlikwidowanie przykurczów, a także zmniejszenie napięcia mięśniowego. Dzieje się tak dzięki manualnemu oddziaływaniu na skórę i tkanki, które położone są położone bezpośrednio pod jej powierzchnią albo dużo głębiej.

Masaż głęboki
Koncentruje się one na strefach nadmiernego napięcia i bólu, a fizjoterapeuta wykorzystuje techniki mobilizacji tkanki łącznej, rozluźniania mięśniowo-powięziowego oraz terapii punktów spustowych. Dzięki temu możliwe jest bardzo szybkie osiągnięcie efektu, a więc wyeliminowaniu bólu oraz napięcia mięśniowego.

Masaż relaksacyjny
Celem tego zabiegu jest z jednej strony zmniejszenie napięcia mięśniowego, a z drugiej psychicznego – poprzez rozluźnienie oraz odprężenie Pacjenta. Kiedy napięcie jest spowodowane przez stres, możliwe jest zastosowanie tego masażu, który opiera się przede wszystkim na powolnych i spokojnych ruchach.

Drenaż limfatyczny
Masaż mający na celu poprawienie krążenia limfy w organizmie, co jest możliwe dzięki odpowiednim ruchom manualnym, które wykonuje specjalista. Lepsze krążenie limfy uzyskuje się też dzięki użyciu specjalistycznych aparatów medycznych. Dzięki drenażowi można uniknąć rozwoju chorób, które wywołane zostały przez obrzęki zastoinowe, zapalne i chłonne, jednak jest on także znany jako relaksujący, modelujący ciało i zapobiegający powstawaniu cellulitu. To także doskonałe wsparcie procesu rehabilitacji po mastektomii, a nawet sposób na przeciwdziałanie nowotworom. Zabieg jest bardzo przyjemny, nie wywołuje bólu i jest sposobem na oczyszczenie organizmu.

Facebook